Skip to content
PAA
  • Program
  • Wykładowcy
  • Informacje
    • Hotele
  • Sponsorzy i patroni
  • O PAA
  • Kontakt
  • Galeria
    • III KONGRES PAA WARSZA 2023
    • II KONGRES PAA WROCŁAW 2021
    • I KONGRES PAA WARSZAWA 2020
  • EN

BBraun

Nawigacja wpisu

← Previous Logo Item
Next Logo Item →

Pracownia Pozytywnych Zmian
Zuzanna Liskowacka

43-450 Ustroń ul. Myśliwska 13
NIP: 954 196 15 08, REGON: 120796204
telefon: +48 793 199 770
szkolenia@pracowniapz.pl

dla

Moje podejście do sukcesu w skomplikowanym leczeniu z użyciem przezroczystych nakładek

Matteo Reverdito

 

Złożony przypadek to na ogół znacznie więcej niż trudność w zastosowaniu odpowiedniej biomechaniki. Jesteśmy zobowiązani wdrożyć najbardziej skuteczne raporty kliniczne, ale musimy też zapewnić, że pacjenci będą postępować zgodnie z zaleceniami, monitorować stan zdrowia jamy ustnej, pilnować, aby zaplanowane etapy leczenia odbywały się zgodnie z protokołem klinicznym, skrócić czas leczenia najbardziej jak to możliwie i reagować niezwłocznie w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. Opowiem, jak radzić sobie z tymi przypadkami stosując protokoły kliniczne, cyfrowe procesy pracy, sztuczną inteligencję oraz fotobiomodulację tak, aby można było przewidzieć wynik leczenia, a pacjenci byli zadowoleni.

Czy doświadczenie zespołu i podróż emocjonalna pacjenta liczą się bardziej niż biomechanika w zapewnieniu przewidywalności w pierwszym etapie leczenia?

Eliana Alemanno

 

Leczenie ortodontyczne z użyciem przezroczystych nakładek szybko zyskuje popularność w świecie ortodoncji interoceptywnej. Okazuje się skuteczne w leczeniu nieprawidłowego zgryzu, eliminowaniu interferencji i przygotowaniu łuków na wyrzynanie stałych zębów.

Niemniej jednak, biomechaniczne działanie alignerów nie będzie w pełni skuteczne bez wsparcia ze strony pacjentów, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem, zarówno w gabinecie jak i zdalnie. To z kolei sprawi, że młodzi pacjenci i ich rodzice będą w najwyższym stopniu przestrzegać zaleceń lekarzy. W ten sposób możemy sprawnie osiągnąć to założenie i tym samym uzyskać wymarzony efekt kliniczny.

Przedstawię konkretne protokoły kliniczne i pozakliniczne, które stosujemy, aby osiągnąć sukces w pierwszym etapie leczenia.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz inteligencji emocjonalnej w optymalizacji wyników klinicznych, poznaniu doświadczeń pacjenta i usprawnianiu pracy w gabinecie

Matteo Reverdito, Eliana Alemanno

 

Wielu ortodontów tkwi w mocnym przekonaniu, że sukces leczenia ortodontycznego w całości zależy od właściwej diagnozy i zastosowania odpowiedniej biomechaniki.
Diagnoza i planowanie leczenia to oczywiście dwa filary postępowania, ale to nie wystarczy, aby zapewnić uzyskanie optymalnego wyniku. To również za mało, aby zagwarantować, że pacjenci będą przestrzegać zaleceń, postępy będą stale monitorowane, interwencja zostanie podjęta na czas w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, przebieg pracy będzie skuteczny, praca lekarzy i personelu bezstresowa, doznania będą miłe dla pacjentów, a poczekalnia wypełni się nowymi ludźmi. Nasze podejście pod tytułem „Zintegrowana ortodoncja cyfrowa” zakłada, że przebieg pracy w gabinecie oraz doświadczenia pacjenta są równie ważne jak umiejętności kliniczne. Osiągnięcie powyższych celów nie byłoby możliwe bez pomocy Sztucznej Inteligencji oraz Inteligencji Emocjonalnej – dwóch czynników wpływających na radykalną zmianę w dotychczasowym postępowaniu. Choć wydają się nie mieć wiele ze sobą wspólnego, tworzą bardzo silną synergię przynosząc korzyści pacjentom, członkom naszego personelu i nam, ortodontom.

Clear-Aligner Cyfrowa ortodoncja: diagnostyka, planowanie i leczenie CA

Anna Czopor

 

Przedstawienie systemu Clear-Aligner od pierwszego etapu planowania- diagnostyki cyfrowej, poprzez planowanie leczenia w środowisku 3D i kontrolę na każdym etapie leczenia, aż do jego zakończenia i utrzymania efektów leczenia.

Leczenie aparatem Invisalign w RC- Stabilnej Pozycji Ortopedycznej Żuchwy

Joanna Mrowiec

U pacjentów, u których występuje zaburzone położenie wyrostków klykciowych w ssż często występują niepożądane objawy bólowe i napięciowe. Jedną z metod leczenia jest stabilizacja stawowa za pomocą szyny, a następnie leczenie ortodontyczne z utrzymaniem uzyskanej pozycji żuchwy. Taka terapia często stwarza wiele problemów, że względu na trudność utrzymania pozycji RC w trakcie przesunięć ortodontycznych. W wykładzie zostanie przedstawione leczenia i jego wyniki u pacjentów z zastosowaniem metody Invisalign.

Czy możemy uaktualnić wyniki badań naukowych nad przezroczystymi nakładkami?

Javier Lozano

 

W ciągu ostatnich 25 lat przezroczyste nakładki zyskały wiele funkcjonalności i udoskonaleń, poprawiających jakość opieki ortodontycznej na całym świecie w połączeniu z techniką bardziej komfortową dla pacjentów niż standardowe aparaty stałe.

Towarzyszyły temu twierdzenia i innowacje, które wymagają weryfikacji z perspektywy naukowej, tak aby nie generować wśród lekarzy błędnych przekonań.
Podczas tego wykładu zostaną w pełni omówione ograniczenia przesunięć z użyciem przezroczystych nakładek we wszystkich płaszczyznach przestrzennych, fakty dotyczące rozbieżności między światem wirtualnym a klinicznym oraz sytuacje, w których konieczne są rozwiązania wspomagające, zgodnie z wynikami najnowszych badań.

 

Efekty estetyczne leczenia nakładkami pacjentów z asymetrią

Susana Palma

 

W ciągu ostatnich kilku lat obserwowaliśmy rewolucyjną poprawę efektów klinicznych leczenia naszych pacjentów z użyciem nakładek. Strategiczne wykorzystanie systemu Invisalign w połączeniu ze stosowaniem rozwiązań wspomagających pomogło nam poprawić przewidywalność leczenia złożonych przypadków, takich jak asymetrie. Pacjenci z asymetriami doświadczają nieprawidłowości estetycznych, które powinny zostać skorygowane w okresie wzrostu. Przyjrzymy się przypadkom asymetrii u pacjentów rosnących i dorosłych oraz ich konsekwencjom estetycznym. Przeanalizujemy różnice między leczeniem u dorosłych z użyciem mikroimplantów oraz u pacjentów rosnących, gdzie celem jest skorygowanie asymetrii dla poprawy estetyki u tych pacjentów.

Diagnostyka, wiedza i postępowanie w nieprawidłowościach wzrostu twarzoczaszki i wyrzynania zębów

Simonetta Meuli

 

Leczenie nakładkami pacjentów w okresie wzrostu stosuje się coraz częściej, ważne jest jednak dobre poznanie złożonych mechanizmów wzrostu twarzoczaszki i protokołów proponowanych przez Align dla poszczególnych typów wad zgryzu. Należą do nich leczenie interceptywne nakładkami na etapie uzębienia mieszanego – wskazania, ograniczenia, możliwości; leczenie pacjenta z uzębieniem mieszanym nakładkami jest skuteczne w przypadkach stłoczeń, przestrzeni i zaburzeń wyrzynania; ekspansji; zmian w wymiarze przednio-tylnym. Cyfryzacja i kliniczne innowacje technologiczne wraz z tymi protokołami mogą prowadzić do przewidywalnego leczenia zaburzeń w wymiarze poprzecznym, strzałkowym i pionowym, przeszkód zwarciowych oraz czynnościowych.

Konsekwencje sekwencji

Michał Tarnawski

 

Ortodonci dzielą się na trzy grupy: Systematycznych, Artystów i nieskutecznych. Artyzmu można się nauczyć, ale nie da się go nauczać.

Systematyczność wymaga nauczenia i odświeżania danych dla uniknięcia rutyny. I na tym się skupiamy. Prawie wszystko da się podzielić na etapy.

Diagnoza, cele, środki leczenia, rokowanie, akcje i reakcje, analiza rezultatu, retencja.

Równoczesny ruch zębów / ruch sekwencyjny.

Przemieszczenia bezpośrednie / droga naokoło.

Izolowanie komponent i etapy ruchu złożonego.

Analiza prawdopodobieństwa, obserwacja i reakcja we właściwym momencie.